12 noiembrie 2016 – Festivalul Asociației Mihai, București – ediția a II-a, ziua II – Serbarea festivă

În data de 12 noiembrie, a doua zi a Festivalului Asociației Mihai – București, ediția a II-a, copii de la 10 asociații din toată țara și prieteni ai lor ne-au încântat cu talentul, dragostea și bunătatea lor.
Noi ceilalți nu am putut decât să ne bucurăm de ceea ce am văzut ! Recunoaștem că ceea ce copiii ne-au arătat, a fost mult peste așteptări !
S-a dansat, s-a cântat, s-a recitat, s-au prezentat demonstrații sportive, etc.
Au fost și surprize : fiecare copil a participat la o tombolă unde a câștigat un cadou.
Toți cei cu numele de Mihai, Mihaela, Gabriel, Gabriela au fost chemați pe scenă, au primit un câte un tortuleț și toată lumea le-a cântat „La mulți ani !„
Mulțumim în mod special Centrului European Cultural și de Tineret pentru UNESCO „Nicolae Bălcescu” care ne-a pus la dispoziție o sală minunată și mulțumim unor oameni minunați : Doamna Director General Alexandra Dobre, Doamna Simona Micu și Domnul Mihai Onu.